Emeklilik: zaman kısalıyor

      Emeklilik: zaman kısalıyor için yorumlar kapalı

Peki neden genel grev sloganını yüksek sesle ifade etmekten korkuyor ve sadece grevden bahsediyor? Kiminle saklambaç oynuyor? Proletaryayla değil mi? (Troçki, “Bir defa daha, Fransa nereye gidiyor?”, Halk Cephesine Karşı,… Daha fazlası »

Emekçi kadınlar, çifte sömürüye son vermek için mücadeleye!

      Emekçi kadınlar, çifte sömürüye son vermek için mücadeleye! için yorumlar kapalı

İran’daki kadın emekçilerle öğrenciler, kadın düşmanı Ayetullahlar’ın rejimine karşı mücadelede ilk saftadırlar. Afganistan’daki kadın emekçilerle öğrenciler, gerici Taliban rejimine karşı İran’daki kadın emekçilerle öğrenciler, kadın düşmanı Ayetullahlar’ın rejimine karşı mücadelede… Daha fazlası »

İran : Ne Ayetullahlar, ne de Şah!İşçi ve köylü hükumeti kurulsun!

      İran : Ne Ayetullahlar, ne de Şah!İşçi ve köylü hükumeti kurulsun! için yorumlar kapalı

İslamcı rejime karşı isyan 13 eylül tarihinde, Tahran kentini ailesiyle ziyaret etmekte olan 22 yaşındaki Masha Jina Amini, ahlak polisi tarafından başörtüsünden saçı çıktığı için gözaltına alınmasından birkaç saat sonra… Daha fazlası »

Kürt militanlara ve mültecilere saldırılar yeter!

      Kürt militanlara ve mültecilere saldırılar yeter! için yorumlar kapalı

PDF 23 aralık tarihinde bir katil, Paris kentinin 10. bölgesinde bulunan Fransa Kürt Kültür Merkezi’ne ve Kürt camiasına ait komşu iki dükkana saldırıda bulunmuştur. Ahmet Kaya Kültür Merkezi, Kürdistan İşçi… Daha fazlası »

Kahrolsun Kürtlere karşı Türk askeri müdahalesi!

      Kahrolsun Kürtlere karşı Türk askeri müdahalesi! için yorumlar kapalı

19 kasım tarihinde Erdoğan hava kuvvetlerini Suriye’nin kuzeyinde Halep ve Haseke bölgelerindeki birçok Kürt bölgesini, bilhassa da İslam Devleti’nin barbarlığına karşı Kürtlerin muzaffer direnişinin simgesi olan Kobani kentini bombalamak için… Daha fazlası »

Sürekli Devrim Kolektifi’nin ITO konferansına mektubu

      Sürekli Devrim Kolektifi’nin ITO konferansına mektubu için yorumlar kapalı

Yoldaşlar, PCL ile Sürekli Devrim Kolektifi, işçi sınıfı için mühim bir olay olan Ukrayna’nın işgaline dair iki müşterek beyanname imzalamıştır. Bunun ardından CoReP, açık bir program üzerinden birleşme hedefini düşünmek… Daha fazlası »

Kahrolsun İran’daki İslamcı diktatörlük!

      Kahrolsun İran’daki İslamcı diktatörlük! için yorumlar kapalı

13 eylül tarihinde Tahran kentini ailesi ile ziyaret etmekte olan genç bir kadın, Mahsa Jina Amini, başörtüsünden saçı çıktığı için ahlak polisi tarafından gözaltına alınmıştır. Babası, “Mahsa ile polis otobüsünde… Daha fazlası »

Küresel Gıda Krizi

      Küresel Gıda Krizi için yorumlar kapalı

Birleşik küresel krizler içerisinde boğulan düşüşteki kapitalizm, her adımında insanlığı ve çevresini yıkıma götürmektedir. Kronik beslenme sorunlarından hakiki küresel gıda krizine geçmekteyiz. Harbin, gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerine çok büyük zarar… Daha fazlası »

Sosyalizm veya barbarlık!

      Sosyalizm veya barbarlık! için yorumlar kapalı

Rus emperyalizmi, Ukrayna’dan defol! Ukrayna’da 24 şubat tarihinden beri harp vardır ve bu, milyonlarca mültecinin kaçmasıyla sivil ve asker, on binlerce zayiat ve yaralanmaya yol açmıştır. Rus ordusu başkenti çabuk… Daha fazlası »