Partido Obrero’dan ellerinizi çekin Milei-Bullrich hükumetinin baskısına karşı birleşik işçi cephesi! İşçi hareketinin teşkilat ve militanlarına yapılan adli soruşturulmalar iptal edilsin!

      Partido Obrero’dan ellerinizi çekin Milei-Bullrich hükumetinin baskısına karşı birleşik işçi cephesi! İşçi hareketinin teşkilat ve militanlarına yapılan adli soruşturulmalar iptal edilsin! için yorumlar kapalı

3 haziran tarihinde, işçi karşıtı Milei hükumetinin federal adalet sistemi Partido Obrero’nun (İşçi Partisi, PO) Buenos Aires kentindeki genel merkezine polis baskını tertip etmiştir. Bu sindirme, birçok işsiz ve mahalle… Daha fazlası »

Gazze’de derhal ateşkes tesis edilsin! Siyonist birlikler geri çekilsin! Orta Doğu Sosyalist Devletleri çerçevesinde birleşmiş Filistin!

      Gazze’de derhal ateşkes tesis edilsin! Siyonist birlikler geri çekilsin! Orta Doğu Sosyalist Devletleri çerçevesinde birleşmiş Filistin! için yorumlar kapalı

Bir soykırım cereyan etmektedir13 mayıs 2024 tarihinde Gazze Şeridi’ne İsrail saldırısı Filistinliler arasında 35233 zayiata yol açmıştı. Şimdiye dek 97 gazeteci (92 Filistinli, 2 İsrailli ve 3 Lübnanlı) ile 224’ü… Daha fazlası »

Sosyalist Avrupa Birleşik Devletleri Kurulsun

      Sosyalist Avrupa Birleşik Devletleri Kurulsun için yorumlar kapalı

Emperyalistler arası rekabet Avrupa Birliği’ni zayıflatmaktadır Dünyanın paylaşımı ve yeniden paylaşımı için büyük emperyalist devletler arasındaki aralıksız mücadele, tüm beynelmilel ilişkileri artık git gide daha çatışmalı ve tehlikeli bir vaziyete… Daha fazlası »

Enternasyonalist komünistler ne istiyor?

      Enternasyonalist komünistler ne istiyor? için yorumlar kapalı

Filistin Filistin’de İsrailli yerleşimci devlet, Gazze Şeridi’nde hapsedilen 2 milyon Filistinliye karşı soykırıma devam etmektedir. Yerleşimcilik, katliamlar ve hapse atmalar işgal altındaki Batı Şeria’da devam etmektedir. Tüm emperyalist kuvvetler günümüzde… Daha fazlası »

Tüm dünyanın emekçi kadınları, düşmanımız kapitalizm, savaş naramız küresel sosyalist devrimdir!

      Tüm dünyanın emekçi kadınları, düşmanımız kapitalizm, savaş naramız küresel sosyalist devrimdir! için yorumlar kapalı

Küresel ekolojik kriz devam ederken 2024 senesine, baskın kapitalist kuvvetler arasındaki askeri tırmanış, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı emperyalist harbi, işgalci İsrail devletinin Filistin halkına karşı kasıtlı soykırımı ve burjuvazinin en gerici… Daha fazlası »

Filistin CoReP’in L5I ve ITO’ye mektubu

      Filistin CoReP’in L5I ve ITO’ye mektubu için yorumlar kapalı

Sevgili yoldaşlar, Gazze’de Siyonist birliklerin sivil halka yönelik saldırıları devam ederken, ordu ve faşist sömürgeciler Batı Şeria’da Filistinli sivillere zulmedip öldürürken, dünya çapında Filistin halkıyla dayanışma hareketi oluştu. Gösterileri ve… Daha fazlası »

Filistin halkını savunmak için! Filistin’de ihtilalci bir program ve teşkilat için!

      Filistin halkını savunmak için! Filistin’de ihtilalci bir program ve teşkilat için! için yorumlar kapalı

Her geçen gün, bize siyonizmin Yahudi meselesini çözmekten aciz olduğunun ispatını sunuyor. Yahudiler ile Filistin Arapları arasındaki çatışma git gide daha trajik ve tehdit edici bir boyut alıyor. (Troçki, 18… Daha fazlası »

Artsakh’da (Dağlık Karabağ) İşgale, İstilaya, İlhaka, Tehcire, Dur De!

      Artsakh’da (Dağlık Karabağ) İşgale, İstilaya, İlhaka, Tehcire, Dur De! için yorumlar kapalı

19 Eylül’de Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ’da anayasal düzeni yeniden tesis etmek, terörle mücadele etmek gibi bahaneleri öne sürerek işgal operasyonu başlatmıştır. 35 senedir Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir anlaşmazlık mevzusu… Daha fazlası »

Nijer: Fransız ve Amerikan askeri üsler kapatılsın!

      Nijer: Fransız ve Amerikan askeri üsler kapatılsın! için yorumlar kapalı

Bir emperyalizmi başka birine karşı kullanma ve onların düşmanlıklarını kullanma hakkından feragat etmiyoruz, fakat sadece halkın ihtilalci bir hükumeti bunu herhangi bir emperyalizmin başka bir emperyalizme karşı maşası olmadan gerçekleştirebilir…. Daha fazlası »

Günümüzde yeni bir enternasyonal kurulması
CoReP, L5I, ITO, RSO arasında görüşme
L5I’nin kampı, Berlin, 15 ağustos 2023

      Günümüzde yeni bir enternasyonal kurulması
CoReP, L5I, ITO, RSO arasında görüşme
L5I’nin kampı, Berlin, 15 ağustos 2023 için
yorumlar kapalı

CoReP temsilcisinin konuşması Beşinci Enternasyonal için Birlik’e bu yaz kampına daveti ve bu görüşme fırsatını verdiği için teşekkür ederiz. Kâr amacına dayalı kapitalist imalat şekli, insanlığın çevresini yok etmektedir. Ekonomik… Daha fazlası »